دنیای ماموت پانل ساندویچ
ساندویچ پانل کلینروم

ساندویچ پانل کلینروم

اتاق تمیز یا Clean Room به محیطی گفته میشود که در ان استانداردهای کنترل مقدار آلاینده های زیست محیطی , جهت انجام تحقیقات علمی خاص و یا تولید تجهیزان بسیار حساس رعایت شده باشد .

ساندویچ پنل اتاق تمیز

یکی از الزامات اصلی اجزا ء تشکیل دهنده اتاق های تمیز , پوشش سقف و دیواره ها با استفاده از ساندویچ پانل های مخصوص است که میبایست با ایجاد سطحی کاملا صاف , ضمن جلوگیری از تجمع باکتری و میکروب ها با عث سهولت در انجام شستشوگردد . این نوع ساندویچ پانل ها میبایست حداکثر مقاومت در برابر خوردگی و مواد شیمیایی را داشته باشند .

ساندویچ پانل کلینروم
ساندویچ پانل کلینروم

مزایای ساندویچ پانل اتاق تمیز

از مزایای اصلی دیگر پانل تمیز این است که در مقابل مواد شیمیایی و آلودگی های محیطی مقاوم است؛ ساندویچ پانل کلین روم از نظر نوع ورق مصرفی دارای الزاماتی می‌باشد که بیشتر جنیه افزایش طول عمر مصالح و تبعیت از قوانین کلین روم را دارد.

ساندویچ پانل کلین روم

نمونه یک اتاق ایزوله ساخته شده با پانل

کاربرد اتاق تمیز

کلین روم‌ها با توجه به میزان آلایندگی و میزان ایزوله بودن طبقه‌بندی می‌شوند که در صنایع زیر کاربرد دارد:

هوافضا  , ساخت موشک , داروسازی , پزشکی ,صنایع هسته‌ای ,تولید قطعات الکترونیک ,صنایع غذایی ,

در صنایع حساس و استراتژیکی مانند صنایع هسته ای , داروسازی , تجهیزات پزشکی , صنایع الکترونیک و میکرو الکتر ونیک , فضایی , صنایع غذایی و یا بیمارستانها میبایست مقدار آلایندهای زیست محیطی شامل گرد و غبار , میکروب های هوازی , بخارات شیمیایی معلق , در سطح پایین و کنترل شده ی نگه داشته شوند و بسیار پایین تر از حد معمول فضای یک محیط بسته باشد و همچنین لازم است دیگر شرایط محیطی اعم از رطوبت , سرما , گرما و حتی فشار نیز تحت کنترل باشند .

ساندویچ پانل کلینروم
ساندویچ پانل کلینروم

انواع اتاق کلینروم

از آن‌جایی که اتاق‌ تمیز فضایی است که در یک محیط سربسته اجرا می‌شود برای پوشش دیوار و سقف آن از ساندویچ پانل دیواری استفاده می‌شود.

در نوع کاربرد کلین روم(اتاق تمیز) دارای انواع مختلفی است.

ایستا

اتاق تمیز دارای انواع مختلفی هستند که با ساندویچ پانل ساخته می‌شود، اتاق تمیز ایستا به معنا دخالت نداشتن انسان در این محیط است، یعنی در تولید دارو و آزمایشگاه‌ها تنها از دستگاه‌های مخصوص ساخت و مونتاژ استفاده می‌شود و به‌صورت تمام اتوماتیک این دستگاه‌ها در اتاق تمیز فعالیت می‌کنند.

پویا

در اتاق پویا که از ساندویچ پانل دیواری ساخته شده است هم نیروی انسانی و هم دستگاه‌های مورد نیاز در این محیط مستقر هستند، این محیط دقیقاً بر خلاف اتاق ایستا است، کاربرد اتاق پویا در صنایع هسته‌ای، آزمایشگاه‌ها و… بسیار زیاد است.

باید برای نصب اتاق تمیز و تولید درب یا پنجره این اتاق‌ها از برترین متریال استفاده شود تا در هنگام ورود و خروج به محیط ذرات معلق و گرد و غبار وارد آن نشود.

مشخصات فنی ساندویچ پانل کلین روم

طراحی کلین روم

نمونه اتاق تمیز

ساندویچ پنل اتاق تمیز از ضخامت 5 سانتی‌متر تا 15 سانتی‌متر کاربرد دارد و برندهای مختلفی مانند ماموت، … ساندویچ پانل مخصوص کلین روم(اتاق تمیز) تولید می‌کنند.

ورق ساندویچ پانل کلین روم از طراحی کاملاً صاف و بدون هیچ‌گونه درز و سوراخی تشکیل شده است؛ برای اتصالات ساندویچ پانل اتاق تمیز معمولاً برای جلوگیری از نفوذ و رشد میکروب از پیچ ساندویچ پانل مخصوص استفاده می‌شود.

ساندویچ پانل کلینروم
ساندویچ پانل کلینروم

کدام نوع پانل مناسب اتاق تمیز است؟

در پاسخ به این سوال باید به نوع ساندویچ پانل پیچ مخفی اشاره کرد به دلیل داشتن کیفیت بالا و عدم وجود درز در قسمت های مختلف پانل پیچ مخفی سبب می‌شود تا میزان ذرات معلق و آلایندگی محیط به کم ترین میزان خود برسد.

لازم به ذکر است خرید پانل برای اتاق تمیز نیازمند داشتن اطلاعات کافی در مورد نوع کاربری، کلاس بندی اتاق تمیز است.

نصب اتاق کلینروم

فرآیند نصب اتاق تمیز برخلاف نصب ساندویچ پانل در سازه های معمولی بسیار پیچیده تر است و دارای استاندارد متعدد است که نیاز به رعایت آن ها می‌باشد به همین دلیل توصیه می‌شود برای نصب این نوع سازه حتماً از یک نصاب خبره استفاده شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نصب به مقاله نصب اتاق تمیز مراجعه نمایید.

قیمت ساندویچ پانل اتاق تمیز

قیمت ساندویچ پانل کلین روم وابسته به عوامل مختلف مانند ضخامت ، کاربری ، نوع فوم و ورق استفاده شده در پانل است ، تمامی موارد بر روی قیمت هر مترمربع ساندویچ پانل کلین روم تاثیر مستقیم دارد. در حال حاضر ساندویچ پانل های مخصوص اتاق تمیز ماموت با رعایت حداکثر استانداردهای کیفی مواد اولیه و تولید , منحصر به فرد ترین مصالح ساختمانی مدرن و انتخاب اصلی طراحان و سازند گان اتاق های تمیز هستند .

برای استعلام قیمت به صفحه قیمت ساندویچ پانل مراجعه نمایید.

ساندویچ پانل کلینروم
ساندویچ پانل کلینروم


مزاياي خريد ساندويچ پانل از  ماموت 

خريد ساندويچ پانل باکيفيت 

راهنمايي و مشاوره رايگان براي خريد ساندويچ پانل اقتصادي 

طراحي ابعاد ساندويچ پانل 

پشتيباني 24 ساعت فروش ساندويچ پانل 

حمل بار با پشتيباني به محل پروژه

معرفي نصاب معتبر 

 ماموت توليد کننده انواع ساندويچ پانل سقفي و ديواري - سردخانه اي و کلين روم و انواع اتاق هاي يخچالي بالاي صفر و زير صفر براي تمامي کشنده ها با بالاترين کيفيت و استاندارد روز دنيا ميباشد .
براي اطلاع از نحوه فروش و قيمت تمامي محصولات دنياي ماموت با کارشناسان ما تماس بگيريد .

 2717 3222 028

7865 382 0912

قیمت ساندویچ پانل

جهت دریافت مشاوره رایگان و استعلام قیمت اینجا کلیک کنید .
09123827865
  • ساندویچ پانل سقفی
  • ساندویچ پانل دیواری
  • ساندویچ پانل سردخانه ای
  • ساندویچ پانل کلینروم
استعلام قیمت

دیدگاهتان را بنویسید